Nikdy není
pozdě

Svatba
bez obřadu
 

Na Zlatém
jezeře

Technické podmínky

Jeviště

Přístup na jeviště pro stěhování dekorací je z rampy, která je v úrovni podlahy jeviště.
Vchod pro účinkující je z levého boku divadla (u dveří je zvonek na jevištní službu). Horizonty a šály jsou v černém provedení, nebo azurově modré. V horizontu (černém i modrém) je průchod středem na plochu jeviště. Opona hnědočervená dvoudílná. Pohyb je souměrný ze stran. Ovládání motorové ze stanoviště inspicienta a kabiny zvukaře a osvětlovače, nebo ruční ovládání z pravé strany jeviště (opačná než je inspicient). Podlaha je prkenná potažená tmavě šedým kobercem (obdoba jekoru). Do podlahy je možné šroubovat vrtíky, klíče či zatloukat hřebíky. Tahy 17ks vyvážené, ovládání z lávky , maximální zátěž na jeden tah je 160kg. Rozmístěny jsou rovnoměrně po celé ploše jeviště. Stanoviště inspicienta je na levé straně jeviště. Zařízení inspicienta umožňuje: ovládání pohonu opony, Hlášení mikrofonem do všech šaten, hlášení mikrofonem k osvětlovači a zvukaři, zvonění do foyerů, signalizace dirigentovi červeným a zeleným světlem a telefonické spojení do kabiny k zvukaři i osvětlovači, do šatny diváků a do divadelního klubu.

Šatny účinkujících: Je k dispozici celkem 5 šaten přibližně pro 30 účinkujících. Všechny šatny jsou vybaveny umyvadly s tekoucí teplou vodou. Dvě šatny také sprchou. Dále je možné počet míst v šatnách rozšířit o salónek zhruba 24 míst.

jeviště divadlo Nový Bor

 

Hlediště

Sál divadla se svými 395 sedadly působí komorním dojmem. Je rozdělen na dvě části, přízemí a balkón. Přízemí má 228 míst ve 12ti rovných řadách. Přístup do přízemí je řešen po obou stranách hlediště, a je do 3. 4. a 6. řady bezbariérový. Balkón má 151 míst v 6ti řadách do oblouku. Na balkóně je ještě na každé straně 8 postraních sedadel v řadě za sebou.

Zvuk

Scénický zvuk popis, zařízení a příslušenství.
Scénické ozvučení divadla je vybaveno:
mixážním pultem Allen Heath GL3300D 16×mono vstup (panoráma, 8× AUX, EQ basy 2× parametrický středy výšky, Gain, Line / Mic) 8× stereo vstup (panoráma, 8× AUX, čtyř pásmové korekce, 2×gain, Line / Mic). Pult umožňuje řízení ozvučení:
Jeviště zesilovač  2× Zeck PT3 600W,  4 audio cesty pro jeviště. Pohyblivé reproskříně 4×Zeck PAS15/3 2×Zeck MS15/3 a 2× Zeck MS12/2
Sál hlavní v portálech reproskříně 4× Zeck Pas15/3 které je možné rozšířit o další čtveřici na osm skříní, zesilovač Zeck PT5 1000W, možno rozšířit o zesilovač Q4 Audio PTH7 1400W. Dále je možné použít dvojici subwooferů EAW FR250Z a dvojicí Elektro-voice SB760.
Sál zadní (efektové) zesilovač Elekrosound 300W reproskříně 2× Zeck ASP10
Foyéry (pouze doplňkové) zesilovač 2× TW 140S reproskříně 5× RS 238

Efektovými procesory: Lexicon MX300 a Yamaha SPX990.
Zdroje signálu: Minidiky: SONY MDS E-52, JE500 oba autopausa, CD přehrávače : SONY CDP-11 s autopausou a Tascam CD-1U, CF přehrávač Tascam HD-R1.
Odposlech pro kabinu zvukaře je ze sálu (z prostoru diváků) speciálními odposlechovými mikrofony   SHURE MX393/S, zesilovačem Elektrosound 200W a reproskříněmi RS 638. Celé zařízení doplňuje hard disk recordink  se zvukovou kartou Steinberg UR 824.

Pracoviště zvukaře je umístěno ve společné kabině spolu s osvětlovačem, čelně proti jevišti, takže je velmi dobrý výhled na scénu.

V případě potřeby lze v poslední řadě hlediště pod balkonem vybudovat livepost pro zvuk i světla. Pulty pro zvuk: AH iLive T112 nebo AH SQ5 a světla: ETC Smartfade ML.

 

Světla
 

Scénické osvětlení popis, zařízení a příslušenství.

Divadlo je vybaveno 96ti regulovanými okruhy. Ovládací pult scénických světel je použit od firmy ZERO88 Cooper Controls,  Leap Frog 96.  Tento světelný pult umožňuje řízení 96 konvekčních stmívačů a 200 inteligentních světel. Jeho ovládání je možné z pultu, pomocí dotykového monitoru,  z dálkového ovladače a přes WIFI z počítače. Rozmístění světelných okruhů a reflektorů je možné si prohlédnout na plánku rozmístění reflektorů a regulovaných okruhů. Osvětlovací kabina je umístěna čelně proti jevišti, tak, že umožňuje výborný výhled na scénu a jsou v ní umístěny dva sledovací reflektory HHR2000. Je vybavena kvalitními odposlechy a má okno které nelze otevřít.  Pracoviště osvětlovače je umístěno ve společné místnosti se zvukařem.
Okolo jeviště je rozmístěno 8, na forbíně 2 a v zadní části sálu také 2 regulované zásuvky, všechny jsou pro maximální zátěž 2Kw. Na stropě jeviště jsou rozmístěny tři světelné rampy, horizontová, na které jsou umístěny dva kontra reflektory, scénická na které jsou umístěny čtyři kontra reflektory a podmostová. Dále je osvětlení scény možné z lávek, mostu a portálů. V sále jsou umístěny na každé straně čtyři konzole s reflektory. První nad forbínou se třemi reflektory, druhá na úrovni přední hrany forbíny s pěti reflektory, třetí cca 5m před forbínou se čtyřmi reflektory a čtvrtá v zadní části sálu s jedním reflektorem.

  Počty použitých typů reflektorů:
     
AHR1000_______ 8ks
     CHR1000_______20ks
     PAR64_________12ks
     DPR  500________6ks
     FHR500_________4ks
     FHR1000_______24ks
     FHR2000________4ks
     GHR1000_______ 4ks
     HHR650f20_____14ks
     HHR650f50_____ 2ks
     HHR2000f50____ 2ks

Dále je možné použít  inteligentní světla: dvojici ROBE AT575, dvojici ROBE DL4S, 4ks ROBE ParFect 100 a 6 ks BeamZ LED Par.

Novinky